dr n. med. Przemysław Nowakowski

dr przemysław nowakowski , żylaki katowice

absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach 1991
wykształcenie zawodowe:
specjalista chirurgii ogólnej 1998
specjalista chirurgii naczyniowej 2001
angiolog 2001

Przebieg pracy zawodowej 1991- 2009 – Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Katowicach –Ochojcu, od 2009 ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej AHoP w Chrzanowie.

Kliniczne staże naukowe w zakresie leczenia chorób naczyń: Szwecja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, USA.
Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji medycznych o leczeniu chorób naczyń w czasopismach polskich i międzynarodowych.

Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego – corocznie zapraszany na prezentacje dotyczące leczenia chorób naczyń podczas kongresów naczyniowych w Polsce i na świecie.

Współautor, wspólnie z Dr Romanem Kuśnierczykiem z Krakowa, nowatorskiej metody leczenia niewydolnych perforatorów żylaków kończyn dolnych przy użyciu termoablacji.

Dr Przemysław Nowakowski od wielu lat zajmuje się leczeniem chorób naczyń, w tym również leczeniem żylaków kończyn dolnych metodami klasycznymi – operacyjnymi oraz najnowocześniejszymi nieoperacyjnymi metodami zamknięcia niewydolnych żył laserem – EVLT. Zabiegi te mogą być uzupełnione również skleroterapią. Kwalifikacja do typu leczenia odbywa się po konsultacji oraz wykonaniu badania USG Doppler układu żylnego.