Wstęp

chirurgia plastyczna katowice, chorzów, zabrze, gliwiceJeśli nie chcesz czytać wstępu, kliknij Home

Chirurgia plastyczna to połączenie umiejętności technicznych i estetycznej wrażliwości. W chirurgii plastycznej są lekarze, którzy stają się artystami oraz tacy, którzy będąc artystami stają się lekarzami.

I raczej chodzi tu o swoistą wrażliwość artystyczną, wyobraźnię oraz sposób odbioru świata zewnętrznego pozwalający na realizację myśli i pomysłu w każdym wykonywanym zabiegu.

Na studiach usłyszałem, że niemal każdy dział medycyny ewoluuje i zmienia się, a niezmienną zawsze jest i będzie anatomia. To prawda, że anatomia jako taka się nie zmienia. Jednak z upływem czasu i niemal za każdym razem gdy do niej sięgam, czytam ją i odbieram w nieco inny sposób. Od czasu rozpoczęcia praktyki staram się dostarczyć pacjentowi tego, co chirurgia plastyczna najlepszego może zaoferować. Mam narzędzie dzięki któremu ludzie mogą dostosowywać swój wygląd do akceptowalnego poczucia własnej osoby.

Kilka dni temu będąc na urodzinach swojego przyjaciela i znakomitego chirurga miałem możliwość na relaks w znakomitym towarzystwie oraz otarcie się o odrobinę kultury. Spotkałem tam artystyczną duszę obdarowaną przez stwórcę cudnym głosem. W pierwszym dniu obchodów występowała ze swoim zespołem. W drugim, Pani Ewelina Ruckgaber pokazała swoje możliwości wokalne solo i przy akompaniamencie gitary. Z jednej strony było to pięknym doznaniem, z drugiej zaś uzmysłowiło mi, że stwórca postąpił okrutnie i nie obdarował mnie takimi zdolnościami. Dopiero po paru dniach powrót na salę operacyjną przypomniał, że i ja przecież robię robię w życiu coś, co sprawia mi po prostu frajdę.


Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej , doktor Marcin Sierocińskidr n. med. Marcin Sierociński to Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej ( Sl AM) w Katowicach, doktorant WIM w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej