Lipotransfer i liposukcja

 

Liposukcja Katowice

 

kobieta po liposukcja brzucha katowiceWykonujemy zabiegi liposukcji w wielu wariantach, także w warunkach gabinetu zabiegowego. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu na południu Polski – lasera LipoLife3G. Jest to urządzenie i system dedykowany dla pacjentów wymagających wstępnego obkurczenia skóry i tkanki podskórnej. Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić pacjentowi powrót do normalnego funkcjonowania, jeszcze tego samego dnia.

Zabiegi liposukcji mogą być przydatne dla pacjentów z niewielkimi problemami, a także dla takich, którzy poszukują kompletnej zmiany kształtu. Najbardziej efektywne są dla pacjentów którzy są bliscy swojej wagi należnej i potrafią ją utrzymać. Większość pacjentów mieści się w przedziale 30 – 70 lat.


lipolife3g w katowicachLiposukcje wykonujemy w różnych konfiguracjach
w zależności od obszaru i ilości tkanki tłuszczowej. Używamy kaniul różnej średnicy oraz różnych wartości podciśnienia. Czasem korzystamy z pomocy specjalistycznego ssaka, lub wykorzystujemy niewielkie wartości podciśnienia wytwarzane przez strzykawkę. Reasumując – rodzaj metody dobierany jest indywidualnie w trakcie konsultacji, w zależności od tego jaki jest stan wyjściowy i cel, który mamy osiągnąć u danego pacjenta.

Czasami wykorzystujemy końcówki wibrujące ( np. micro- air, nouwag), wytwarzające falę ultradźwiękową(np. Vaser lipo), ciśnienie wody (body jet) lub światło lasera (np. smart lipo).
Rodzaj metody jest dobierany w trakcie konsultacji.

Znasz LipoLife3G ? To skuteczna metoda np. liposukcja podbródka laserem najnowszej generacji. To jedyne takie urządzenie na południu Polski i szybsza rekonwalescencja.
Masz pytania ? Zapraszamy na konsultacje !

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘKadry z konferencji prasowej ITPSA ,,Sięgnij po swoje idealne proporcje… ’’ Konferencja poświęcona była LipoLife 3G – innowacyjnemu urządzeniu do liposukcji laserowej. Ekspertem i prelegentem dla mediów był dr Sierociński.

chirurg plastyczny dr Marcin Sierociński na konferencji prasowej dot. liposukcja laserowa katowice

chirurg plastyczny dr Marcin Sierociński z Katowice

ludzie zainteresowanie liposukcją laserową

 

Nasi pacjenci


pani Kasia
29 lat
Zgłosiła się do nas młoda kobieta, u której po ciąży, wytworzył się duży depozyt tkanki tłuszczowej na udach. Wykonaliśmy zabieg w warunkach ambulatoryjnych, w gabinecie, w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjentka wróciła do domu w tym samym dniu. W krótkim czasie po zabiegu
mogła ponownie cieszyć się swoim wizerunkiem w spodniach sprzed ciąży.

pani Alicja
37 lat
Problemem naszej Pacjentki był nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud i brzucha. Spowodowany był on siedzącym trybem pracy (księgowa). Po konsultacji Pacjentka zdecydowała się na zabieg w warunkach szpitalnych, w znieczuleniu ogólnym. Zabieg odbył się w piątkowy poranek, a już następny wieczór pani Alicja spędziła już w domu.

pani Maria
56 lat
Nasza Pacjentka na skutek problemów hormonalnych, wyraźnie zamieniła swoją sylwetkę. Na skutek odłożenia dużej ilości tkanki tłuszczowej w połączeniu z wiotkością skóry, p. Maria nie była kandydatką jedynie do
liposukcji. Po konsultacji zdecydowała się na jednoczasową liposukcję połączoną z wycięciem fragmentów skóry. Zabieg wykonaliśmy w szpitalu w tzw. trybie 1 dniowym czyli odbył się w czwartek rano a w piątek wieczorem, pani Maria została wypisana do domu.

pan Marcin
30 lat
Nasz Pacjent to informatyk. Mimo aktywnego trybu życia (m.in. siłownia) nie był wstanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, w obrębie gruczolów piersiowych. Pan Marcin zdecydował sie na liposukcję połączoneją z wycięciem ginekomastii. Zabieg odbył się w warunkach szpitalnych i zakończył sukcesem choć siłownię na kilka tygodni trzeba będzie odstawić 🙂

 

 

Lipotransfer

Wykonujemy lipotransfer, czyli transfer tłuszczu np. z brzucha w pośladki.

Tkanka tłuszczowa pacjenta ma cechy idealnego wypełniacza. Można ją pobrać, przygotować a następnie wprowadzić w miejsce, gdzie występuje defekt – może to być ubytek objętości, blizna, zwiotczenie, lub uszkodzenie skóry.

Najważniejszą zaletą tkanki własnej jest fakt 100% biokompatybilności i co za tym idzie brak alergii czy toksyczności. U większości pacjentów występuje ona w ilości wystarczającej do zabiegu.
Własny przeszczep tłuszczu, dzięki zawartym w nim żywym komórkom macierzystym, zapewnia poza odbudową objętości i wypełnieniem ubytków, unikalne właściwości regeneracji i biorewitalizacji otaczających tkanek.
Efektem tego działania jest redukcja blizn, lifting i poprawa sprężystości oraz zniwelowanie uszkodzeń skóry. Te właściwości sprawiają, iż stanowi on doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie poza wypełnieniem istnieje potrzeba naprawy jakości i sprężystości skóry (blizny itp.).

Tkanka tłuszczowa, która ma zostać użyta do przeszczepu, zostaje przez nas pobrana w bardzo delikatny i precyzyjny sposób poprzez mikroliposukcję cienką kaniulą w znieczuleniu miejscowym. Pobranie następuje z obszaru, gdzie pacjent posiada jej nadmiar .

Po odpowiednim przygotowaniu lekarz dokonuje implantacji pobranej tkanki tłuszczowej w obszar docelowy, np. twarz – fałdy nosowo-wargowe, okolice jarzmowe, czy usta lub pośladki, czy piersi. Wykorzystujemy także metody określane jako CAL czyli wzbogacanie tkanki tłuszczowej w komórki macierzyste. Ich historia ma już kilka lat i jest chyba najbardziej promowana w medycynie przeciwstarzeniowej i estetycznej.
Palenie tytoniu zmniejsza ilość przeżywającego tłuszczu, w związku z czym pacjent może wymagać dodatkowo 1-2 zabiegów więcej. Aby zwiększyć odsetek wgojonych komórek tłuszczu zwłaszcza u palaczy czasem łączymy lipotransfer z osoczem bogatopłytkowym PRP podczas jednego zabiegu. Ta część komórek przeszczepu, które nie przetrwają zostanie wykorzystana przez tkanki danej okolicy ciała, dzięki czemu skóra staje się tam lepiej odżywiona.

Lipotransfer to terapia zapewniająca dwa rodzaje efektu – przemijający oraz trwały.
Przemijający efekt poprawy jakości i odżywienia skóry jest wynikiem absorpcji części przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Efekt trwały wynika z objętości komórek tłuszczowych które przeżyją i będą aktywne w miejscu podania.

Aby osiągnąć optymalny wynik, należy 2 lub 3-krotnie wykonać zabieg w odstępach 6-12 miesięcy. Zapewnia to efektowną i naturalnie wyglądającą zmianę kształtu, objętości i jakości skóry leczonego obszaru ciała.
Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej, posiada pewne niedogodności. Przede wszystkim 2 zabiegów – pobrania tkanki tłuszczowej, a następnie wszczepienia jej. W przeciwieństwie do użycia wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, gdzie pacjent poddawany jest wyłącznie iniekcji.

Pomimo małoinwazyjnej techniki operacyjnej, braku blizn (tłuszcz podaje się przez iniekcje) wymaga warunków sali zabiegowej i znieczulenia miejscowego lub czasami krótkotrwałego znieczulenia ogólnego (narkozy) oraz wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego.

Po zabiegu zwykle dochodzi do pewnego obrzęku i zasinień, więc wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji . W celu skrócenia okresu rekonwalescencji zaleca się chłodne (nie lodowate) okłady w miejscu podania tkanki tłuszczowej przez pierwsze 2 dni – ograniczają one bolesność i obrzęk. Miejsca skąd pobrano tkankę tłuszczową powinny być zaopatrzone opatrunkiem uciskowym.

Z uwagi na bardzo delikatną materię tego zabiegu pacjent otrzymuje bardzo szczegółowe i indywidualnie ustalane zalecenia co do postępowania w pierwszych 5-7 dniach po zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej.
Wbrew powszechnej opinii obszarów poddanych zabiegowi nie należy masować ani nadmiernie schładzać czy przegrzewać. Przeszczepione komórki należy chronić przed urazami mechanicznymi oraz zapewnić komfort cieplny szczególnie przez pierwsze 72 h.